PKKUn terveyspalvelut Mehiläisestä

PKKUn terveyspalvelut Mehiläisestä

20.05.2024

PKKU ja Mehiläinen ovat sopineet yhteistyökumppanuudesta. Yhteistyön myötä kaikille seurassa harrastaville on mahdollisuus käyttää Urheilu Mehiläisen omaa terveydenhuollon hoitotiimiä, tapaturmapäivystystä sekä Mehiläisen kattavaa palveluvalikoimaa. Toivomme että jokainen käy lataamassa OmaMehiläinen aplikaation ja rekisteröityy PKKU seuran alle. Mitä enemmän rekisteröityneitä, sitä enemmän tukea. Näin rekisteröidyt palveluun:

  1. Lataa ja avaa OmaMehiläinen –sovellus
  2. Klikkaa sovelluksen alareunasta ”MINÄ”
  3. Klikkaa ”OMAURHEILU”
  4. Etsi urheiluseuralistauksesta ”PKKU”
  5. Rekisteröidy salasanalla ”MEHURHEILU
  6. Lisää rataskuvasta myös perheenjäsenesi PKKU:n rekisteriin ja näin hekin kasvattavat seuran tukipottia.

Rekisteröitymällä saat myös mm. seuraavia palveluita etuhintaan:

  • Fysioterapian ensikäynti -15% Fysios Mehiläinen Kerava ja Järvenpää (voimassa touko-elokuu 2024).
  • Hieronta -10%Fysios Mehiläinen Kerava/Järvenpää hieroja Tuomas Lehtineva (voimassa väh. vuoden 2024).

Tarjoukset saat käyttöösi, kun näytät seuran Oma Urheilu rekisteröitymistä kassalla.

Urheilu Mehiläisen hoitotiimissä on seuralle nimettyjä lääkäreitä ja fysioterapeutteja, jotka ymmärtävät erityisesti jalkapalloon liittyviä vammoja ja vaivoja. He tukevat kaikenikäisten harrastajien kokonaisvaltaista terveyttä, hoitavat urheiluvammoja ja sairastumisia sekä varmistavat turvallisen kentille paluun.

Tapaturmapäivystys Tikkurilassa tai Töölössä auttaa aina tapaturman sattuessa, ja vastaanotolle voi tulla ajanvarauksella tai ilman.

Mehiläisen kattava palveluvalikoima mahdollistaa kaikkien terveydenhuollon palveluiden saamisen saman katon alta.

Lue lisää PKKU kotisivuilta kohdasta Terveyspalvelut >>

Dataline Sport | Molentum Oy