Risto Luomanen Pallokerho Keski-Uusimaan toiminnanjohtajaksi

Risto Luomanen Pallokerho Keski-Uusimaan toiminnanjohtajaksi

15.08.2019

PKKU vahvistaa organisaatiotaan palkkaamalla toiminnanjohtajaksi Risto Luomasen, joka aloittaa tehtävässään 1.9.2019.

Risto on aiemmin toiminut valmennuspäällikkönä, toiminnanjohtajana, eri piirihallituksissa sekä useissa valiokunnissa. Tällä hetkellä Risto toimii etelän alueen kouluttajana sekä johtaa SPL:n etelän alueen Pelaajan laadukas arki kehitysryhmää. Valmennuskokemusta Ristolla on useista eri joukkueista. Lisäksi Risto on mukana FC Hongan Naisten Liigan valmennusryhmässä tämän kauden loppuun.

- Seura on kasvanut ja kehittynyt vuodesta 2005 siihen vaiheeseen, että on tullut selkeä tarve vahvistaa tiimiä. Rekrytoinnin myötä pystymme seurana palvelemaan joukkueiden arkea paremmin sekä tukemaan kaikkia seuran työntekijöitä ja vapaaehtoisia - toteaa Pallokerho Keski-Uusimaan puheenjohtaja Tero Kovanen.

Toiminnanjohtajan tehtäviin kuuluu seuran hallinnon ja urheilujohtamisen lisäksi mm. yhteistyön kehittäminen sekä uusien yhteistyömahdollisuuksien luominen.

Tervetuloa Kerhoon Ripa!

Dataline Sport | Molentum Oy