2019

Kerhon avoimet harjoitukset viikoilla 41,43,44 ja 45

Kerhon avoimet harjoitukset viikoilla 41,43,44 ja 45

10.10.2019
PKKU ja HyPS yhteistyöhön

PKKU ja HyPS yhteistyöhön

09.10.2019
U17-tytöt nimetty EM-karsintaan Slovakiaan,Jenni Huttunen edustamaan Suomea

U17-tytöt nimetty EM-karsintaan Slovakiaan,Jenni Huttunen edustamaan Suomea

09.10.2019
Etelän vuonna 2004 syntyneiden tyttöjen aluejoukkuleireille 5 Kerhon pelaajaa

Etelän vuonna 2004 syntyneiden tyttöjen aluejoukkuleireille 5 Kerhon pelaajaa

08.10.2019
Rökman nimetty poikien U16 kaksoismaaotteluihin vs Saksa

Rökman nimetty poikien U16 kaksoismaaotteluihin vs Saksa

26.09.2019
P17 joukkue on varmistanut paikan kauden 2020 P17 SM-Karsintaan

P17 joukkue on varmistanut paikan kauden 2020 P17 SM-Karsintaan

24.09.2019
P08 Try out ohjelma

P08 Try out ohjelma

22.09.2019
T08 Try out ohjelma

T08 Try out ohjelma

22.09.2019
Miesten Edustus on noussut Kakkoseen

Miesten Edustus on noussut Kakkoseen

22.09.2019
Heino,Nirkko ja Tamankag valittu P-2005 Etelän Alueleirille

Heino,Nirkko ja Tamankag valittu P-2005 Etelän Alueleirille

19.09.2019
Jahnukainen ja Romppanen on nimetty U15-tyttöjen maajoukkueeseen, UEFA FAM -turnaukseen Malesiaan

Jahnukainen ja Romppanen on nimetty U15-tyttöjen maajoukkueeseen, UEFA FAM -turnaukseen Malesiaan

17.09.2019
Luostarinen,Rökman sekä Toivonen valittu P-2004 Etelän Alueleirille

Luostarinen,Rökman sekä Toivonen valittu P-2004 Etelän Alueleirille

16.09.2019
Kerhon avoimet harjoitukset viikoilla 41,43 ja 44

Kerhon avoimet harjoitukset viikoilla 41,43 ja 44

16.09.2019
Miesten PKKU/2 on noussut Kolmoseen

Miesten PKKU/2 on noussut Kolmoseen

15.09.2019
PKKU, TuPS ja KP-75 jatkavat yhteistyötä

PKKU, TuPS ja KP-75 jatkavat yhteistyötä

04.09.2019
Miro Schwalenstöcker siirtyy Kerhoon

Miro Schwalenstöcker siirtyy Kerhoon

30.08.2019
PKKU perustaa T08 joukkueen

PKKU perustaa T08 joukkueen

25.08.2019
Tyttöjen U-17 maajoukkue on nimetty Tanska-otteluihin

Tyttöjen U-17 maajoukkue on nimetty Tanska-otteluihin

15.08.2019
Risto Luomanen Pallokerho Keski-Uusimaan toiminnanjohtajaksi

Risto Luomanen Pallokerho Keski-Uusimaan toiminnanjohtajaksi

15.08.2019
PKKU perustaa P08 joukkueen

PKKU perustaa P08 joukkueen

06.08.2019
Daniel Rökman on valittu poikien U16 tuplamaaotteluihin

Daniel Rökman on valittu poikien U16 tuplamaaotteluihin

06.08.2019
P15 sijoittui Kai Pahlman SM-lopputurnauksen 11.sijalle.

P15 sijoittui Kai Pahlman SM-lopputurnauksen 11.sijalle.

06.08.2019
P13 sijoittui kuudenneksi 1.tason SM-lopputurnauksessa

P13 sijoittui kuudenneksi 1.tason SM-lopputurnauksessa

06.08.2019
T14 sijoittui toiseksi 1.tason SM-lopputurnauksessa

T14 sijoittui toiseksi 1.tason SM-lopputurnauksessa

05.08.2019
Kerholla 4 joukkuetta 1.tason SM-lopputurnauksissa 2019

Kerholla 4 joukkuetta 1.tason SM-lopputurnauksissa 2019

29.07.2019
Seuran kevätkokous

Seuran kevätkokous

29.07.2019
T15 Laura Kalmarin 11. sijalle

T15 Laura Kalmarin 11. sijalle

28.07.2019
Kerhon aikuisjoukkueet jatkavat hyviä otteitaan

Kerhon aikuisjoukkueet jatkavat hyviä otteitaan

27.07.2019
Kerhon T15 pelit Laura Kalmari SM-lopputurnauksessa käynnistyvät huomenna

Kerhon T15 pelit Laura Kalmari SM-lopputurnauksessa käynnistyvät huomenna

24.07.2019
T18 sijoittui Gothia Puma Trophyn jaetulle kolmannelle sijalle

T18 sijoittui Gothia Puma Trophyn jaetulle kolmannelle sijalle

23.07.2019
Dataline Sport | Molentum Oy